image

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30
Předběžný termín akce - Rozsvěcení vánočního stromu
1 2 3
4 5 6 7
Adventní odpolední posezení
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kalendář akcí spolky

P Ú S Č P S N
1 2 3
Udržovací ořez dřevin kolem orné půdy a luk spravované ZD Sloupnice
4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:





Živý betlém

Datum konání: 25. 12. 2021

Živý betlém 2021KULTURNÍ KOMISE
PŘI OBECNÍM ÚŘADU VE SLOUPNICI
VÁS ZVE NA TRADIČNÍ
ŽIVÝ BETLÉM
25. 12. 2021 v 16 h
v areálu NA MLEJNICI
Čeká Vás Ježíšek s rodinou, živá
zvířata i sváteční občerstvení.
Hudební produkce v podání kapely
POORICH.


Publikováno 21. 12. 2021 19:27

Zvýšení ceny pitné vody od 1.1.2022

Dozorčí rada společnosti Vodovody a kanalizace Vysoké Mýto, s.r.o. schválila na svém
zasedání dne 14.12.2021 s účinností od 1.1.2022 zvýšení ceny vodného o 2,00 Kč/m3 bez
DPH, tj. o 2,20 Kč/m3 včetně 10% DPH.

Od 1.1.2022 bude pro odběratele platit následující cena vodného:
vodné 37,93 Kč/m3 bez DPH       41,72 Kč/m3 včetně 10% DPH.

Informace - vodné od 01-01-2022.pdf


Publikováno 20. 12. 2021 15:47

Předvánoční koncert - Římskokatolická farnost Sloupnice

Datum konání: 22. 12. 2021

Předvánoční koncert 2021 plakát

Římskokatolická farnost Sloupnice Vás srdečně zve na předvánoční koncert, který proběhne ve středu 22. 12. 2021 v 18 hodin v kostele svatého Mikuláše. Vystoupí chrámový sbor Cantate Domino pod vedením Dominika Veselého, sólisté a hosté. Zazní nejen vánoční písně, ale i filmové instrumentální a jiné skladby.


Publikováno 14. 12. 2021 17:38

Pomoc státu v případě problémů s úhradou dodávek energií

Nepojistná dávková pomoc státu v případě problémů s úhradou dodávek energií

Aktuálně je možné v situaci náhlých problémů s úhradou nedoplatků za dané období v režimu DPI využít pomoc formou jednorázové dávky pomoci v hmotné nouzi, tzv. mimořádné okamžité pomoci, konkrétně tzv. MOP – Vyúčtování DPI. 

Základním předpokladem využití této dávkové pomoci je skutečnost, že:

·         žadatel do konce roku 2021 požádá o uzavření standardní smlouvy u některého z dodavatelů energií jako nový zákazník mimo režim DPI.

Dále se na základě žádosti podané na předepsaném formuláři posuzuje:

·         stav hmotné nouze žadatele a osob, které se s ním posuzují společně (posuzují se příjmy
a majetek, zohledňují se náklady na bydlení) je možné nepřihlížet k našetřeným penězům až do výše dvojnásobku životního minima a dvojnásobku nákladů na bydlení

Dávku je možné poskytnout pouze jednu do rodiny.

Úřad práce ČR o dávce rozhoduje v rámci správního řízení. Zákonnou lhůtou pro vyřízení žádosti je 30 dnů, pokud má Úřad práce ČR potřebné podklady, rozhoduje a dávku vyplácí v zásadě neprodleně.

Podrobnější informace k této dávce jsou k dispozici na webových stránkách MPSV: www.mpsv.cz/web/cz/pomoc-pri-rustu-cen-energii.

 

Pomoc s úhradou nákladů na bydlení, zahrnujících náklady na energie, je možné realizovat také prostřednictvím opakujících se nepojistných sociálních dávek, kterými jsou příspěvek na bydlení
a doplatek na bydlení.

Příspěvek na bydlení je dávka státní sociální podpory, přičemž nárok se hodnotí v závislosti na příjmech rodiny a nákladech této rodiny na bydlení.

Zjednodušeně je možné říct, že pro nárok na příspěvek na bydlení je třeba splnit tři zásadní podmínky:

1.       osoba či rodina bydlí v bytě na základě nájemní smlouvy, či je vlastníkem obývané nemovitosti, popř. je členem bytového družstva

2.       30 % příjmů (v Praze 35 %) osoby či rodiny nestačí na úhradu nákladů na bydlení a

3.       30 % příjmů (v Praze 35 %) je nižších než tzv. normativní náklady na bydlení

Normativní náklady na bydlení jsou zákonem definovány a reprezentují ty výše nákladů, které stát pro výpočet příspěvku na bydlení považuje za relevantní. Jedná se o průměrné celkové náklady na  bydlení podle velikosti obce a počtu členů domácnosti - https://www.uradprace.cz/web/cz/prispevek-na-bydleni

Výše příspěvku na bydlení činí za kalendářní měsíc rozdíl mezi tzv. normativními náklady na bydlení
a rozhodným příjmem rodiny vynásobeným koeficientem 0,30, a na území hlavního města Prahy koeficientem 0,35.

Pokud ani s příspěvkem na bydlení po zaplacení nákladů na bydlení zbude osobě/rodině málo peněz (okolo životního minima), nebo pokud osoba/rodina bydlí v některém z nestandardních smluvních vztahů k bydlení (podnájem, ubytovna), je možné Úřad práce ČR požádat o doplatek na bydlení https://www.uradprace.cz/web/cz/doplatek-na-bydleni

Pro nárok na tuto dávku se posuzuje stav tzv. hmotné nouze osoby, týká se tedy především lidí bez příjmů nebo s nízkými příjmy.

Podrobnosti k možnému nároku na všechny shora uvedené dávky dle konkrétní situace sdělí zaměstnanci Úřadu práce ČR, resp. pobočky, která je místně příslušná. Tedy ta dle místa bydliště žadatele.

Seznam poboček Úřadu práce ČR, včetně kontaktních údajů je k dispozici na portále Ministerstva práce a sociálních věcí, www.mpsv.cz, či Úřadu práce ČR, www.uradprace.cz.

Příohy v pdf:

Energetika - informace pro zákazníky

Leták - nekontaktní senioři


Publikováno 12. 12. 2021 21:55

Hudba pomáhá - patnáctý ročník

Hudba bude pomáhat již popatnácté, tentokrát Tomáškovi z Morašic

Hudba pomáhá - patnáctý ročníkPříznivce festivalu Hudba pomáhá čeká letos nabitý program. V pořadí patnáctý ročník oblíbené benefiční akce podpoří třeba Janek Ledecký, kterého v litomyšlském Smetanově domě doprovodí Nostitz Quartet. Kromě toho se návštěvníci mohou těšit také na sérii vánočních koncertů, kde vystoupí Hudbí komorní orchestr a sbor. Celkový výtěžek pak bude věnován Tomáši Lněničkovi z Morašic, který trpí Duchennovou svalovou dystrofií.

Tomášek se narodil jako zdravé dítě, ale rodiče si brzy všimli, že není tak aktivní jako jeho vrstevníci. Začal lézt i chodit mnohem později než ostatní a některé činnosti pro něj byly problematické. „V pěti a půl letech lékaři Tomáškovi diagnostikovali Duchennovu svalovou dystrofii. Jde o vzácné, progresivní neuromuskulární onemocnění, kdy se svaly nevyvíjí tak, jak by měly, a dochází k jejich poškozování. Ničí se, trhají a nahrazuje je tukové vazivo,“ řekla maminka handicapovaného chlapce Jana Lněničková.

Hudba pomáhá - patnáctý ročníkTomášek dříve v domácím prostředí zvládal ujít alespoň krátké vzdálenosti, ale v poslední době se jeho stav zhoršil, přestal úplně chodit a musí používat invalidní vozík. Pokud se lékařům nepodaří najít nějaký lék, bude následovat úplná závislost na druhých. „Všichni se Tomáškovi snažíme pomáhat, jak to jen jde. Postupem času jsme se naučili brát situaci takovou, jaká je, ale musíme myslet i na budoucnost,“ doplnil chlapcův tatínek Petr Lněnička.

Výtěžek patnáctého ročníku festivalu Hudba pomáhá bude věnován na zaplacení nového automobilu s vyklápěcí plošinou a dalšími speciálními úpravami. „S tím, jak Tomášek roste, začíná být stále těžší ho i s vozíkem do našeho klasického osobního auta nakládat a často se dovnitř nemůžou vejít jeho zdravotní pomůcky. Speciálně upravený vůz by nám cestování ulehčil a nemuseli bychom Tomáška neustále přenášet,“ řekl pan Lněnička.

Plakát Janek Ledecký HP 2021Festival Hudba pomáhá odstartuje v pátek 19. listopadu koncertem Janka Ledeckého, který do litomyšlského Smetanova domu přiveze program svého vánočního turné. Následovat bude série vystoupení Hudbího komorního orchestru a sboru, která proběhnou 21. listopadu v Morašicích, 4. prosince v Poličce, 12. prosince v Litomyšli a 25. prosince ve Vysokém Mýtě.

„Letos se na koncertech představí Hudbí komorní orchestr a sbor, což je partička asi čtyřiceti muzikantů z Litomyšle a okolí, které jsme pro letošní ročník propojili do jednoho velkého tělesa. Patří sem učitelé ZUŠek a jejich žáci, hudebníci z Parkoviště pro velbloudy a kamarádi z ostatních kapel – prostě spousta dlouholetých muzikantských přátel. Navíc se nám podařilo obměnit repertoár, takže se lidé mají na co těšit,” uvedl ředitel festivalu Karel Telecký.

Návštěvníci, kteří si chtějí některý z koncertů osobně vychutnat a zároveň podpořit Tomáška Lněničku, si mohou vstupenky opět zakoupit v předprodeji. Lístky na jednotlivé koncerty jsou od 1. listopadu k dispozici na internetových stránkách festivalu Hudba pomáhá, ale také v informačních centrech v Litomyšli, v Poličce a ve Vysokém Mýtě nebo na OU v Morašicích.Plakát Hudbí komorní orchestr a sbor HP 2021


Publikováno 7. 11. 2021 19:51

OČKOVÁNÍ PROTI ONEMOCNĚNÍ COVID-19 – POSILOVACÍ DÁVKA OD 18. ŘÍJNA 2021

OČKOVÁNÍ PROTI ONEMOCNĚNÍ COVID-19 – POSILOVACÍ DÁVKA OD 18. ŘÍJNA 2021

PROČ SE NECHAT OČKOVAT POSILOVACÍ DÁVKOU?

Onemocnění covid-19 známe teprve od prosince roku 2019 a i když je předmětem intenzivního zkoumání vědců celého světa, stále o něm nevíme vše. To samé platí o očkování proti tomuto onemocnění. Jak dlouho trvá ochrana po očkování a kdy je vhodné provést přeočkování lze stanovit až po určité době sledováním očkovaných v rámci klinických studií. To platí pro všechna očkování. Obvykle je potřeba několik let, aby bylo možné nastavit co nejlepší očkovací schéma. Od zahájení očkování proti covid-19 probíhá celosvětově řada studií. Výsledky některých z nich ukazují, že přibližně po osmi měsících od ukončeného očkování dochází k poklesu účinnosti ochrany a tedy k vyšší pravděpodobnosti tzv. průlomové infekce, tedy nákazy u očkovaného jedince. Tuto pravděpodobnost navíc zvyšuje i vznik a šíření nových variant viru SARS-CoV-2, které v době vývoje očkovacích látek nebyly ještě známy, a které dokáží částečně obejít ochranné mechanismy vytvořené po očkování a případně způsobit onemocnění.


Jiné studie poukazují na riziko, že ochrana po očkování rychleji klesá u starších osob nebo u lidí s oslabenou imunitou či chronickým onemocněním. Opět se nejedná o nic neobvyklého, jelikož tento jev bývá pozorován i u očkování proti jiným nemocem. Aby se zabránilo nárůstu průlomových infekcí, zejména u osob z rizikových skupin, jako jsou osoby s poruchou imunity, chronickým onemocněním
či osoby vyššího věku, je vhodné u těchto skupin osob provést přeočkování, aby se jejich ochrana proti onemocnění covid-19 posílila. Tyto osoby jsou totiž poklesem ochrany proti onemocnění covid-19 ohroženy nejvíce a hlavně dříve než ostatní. Přeočkování je vhodné také pro osoby, které mohou tyto rizikové skupiny osob onemocněním covid-19 ohrozit anebo jsou ve vyšším riziku onemocnění v rámci svého zaměstnání. Jedná se např. osoby pracující ve zdravotnictví nebo sociálních službách.

Využít posilující dávky budou moci i všichni ostatní, kteří mají zájem maximálně chránit své zdraví i zdraví svých blízkých před onemocněním covid-19 a kteří byli očkování před osmi a více měsíci.


JE SPRÁVNÉ SE PŘEOČKOVAT, I KDYŽ EMA POSILUJÍCÍ DÁVKY ZATÍM NESCHVÁLILA?

Pozitivní význam v posílení účinnosti ochrany navozené již po předchozím očkování podporují výsledky některých studií. A i přesto, že podávání posilujících dávek není stále součástí rozhodnutí o registraci vakcín, Evropská komise tuto záležitost pro některé z vakcín aktuálně posuzuje. Některé země dokonce již začaly posilující dávky podávat a mnoho dalších jejich podávání plánuje. Jedná se např. o Izrael, Rakousko, Německo, Francii, Spojené království, Rusko, Čínu. V ČR je umožněno podání posilovací a dodatečné dávky mRNA vakcín na základě mimořádného opatření MZ pro určité skupiny osob od 2. 9. 2021 (https://www.mzcr.cz/rozhodnuti-o-docasnem-povoleni-pouziti-registrovanych-lecivych-pripravku-comirnaty-a-spikevax-dodatecna-davka/).


JAKÉ JSOU VÝHODY OČKOVÁNÍ POSILUJÍCÍ DÁVKOU?

Základní výhodou očkovaných oproti neočkovaným je jejich ochrana před onemocněním covid-19, zejména před jeho závažným průběhem, případně před hospitalizací nebo před úmrtím v souvislosti
s onemocněním covid-19. I přesto, že jsou již popisovány případy onemocnění u řádně očkovaných osob, je pravděpodobnost jejich nákazy a rizika závažného průběhu onemocnění významně nižší než u očkovaných.

Podání posilovací dávky pravděpodobnost případné nákazy a jejího závažného průběhu mnohonásobně sníží a zabezpečí tak vyšší ochranu zdraví u rizikových osob. Některé studie uvádějí, že po aplikaci posilovací dávky se hladina ochranných protilátek zvýší dokonce pět až jedenáctkrát více než po podání druhé dávky. Navíc k tomuto posílení imunity dojde velmi rychle, obvykle během dnů. Po první dávce to trvá až tři týdny než tělo zareaguje na očkování tvorbou protilátek. Samotná protilátková odpověď však není pro posouzení účinnosti vakcín dostatečná a proto je třeba vyčkat na výsledky klinických studií.


Jelikož délka ochrany po očkování se u každého člověka liší, nedokáže nikdo z nás s jistotou předvídat, jak dlouho je v co nejvyšší možné míře chráněn. Proto, jakmile je to pro danou skupinu osob možné, je využití přeočkování maximum, co můžeme proti nákaze covid-19 udělat.


CHRÁNÍ POSILUJÍCÍ DÁVKA OČKOVÁNÍ I PROTI NOVÝM VARIANTÁM KORONAVIRU?

Významný nárůst protilátek po podání posilující dávky současně posílí i ochranu proti dosud známým novým variantám viru, například proti variantě delta. Varianta delta nebyla v době výzkumu aktuálních očkovacích látek známa a i přesto, že očkování do jisté míry chrání i proti ní, je tato ochrana nižší oproti dříve se šířícím variantám viru. Podání posilující dávky by však mělo zabezpečit dostatečně vysokou ochranu i proti této variantě.


OČKOVÁNÍ TEDY NENÍ TEČKOU ZA KORONAVIREM?

Očkování představuje nejefektivnější způsob, jak omezit šíření koronaviru a výskyt onemocnění covid-19 v populaci a ochránit zdraví co největšího počtu osob. Žádné jiné opatření nemá takový dopad jako očkování. Jakým způsobem však bude Tečky prostřednictvím očkování dosaženo, se stále zkoumá. Dle výsledků studií ochrana proti onemocnění covid-19 po očkování s postupem času klesá a proto bude potřeba využívat posilovací dávky u rizikových osob k jejímu zvýšení a udržení na co nejvyšší možné úrovni. Podání více dávek očkování k zajištění dostatečné ochrany proti infekčnímu onemocnění není nic neobvyklého. Například očkování proti klíšťové encefalitidě se skládá ze tří dávek v prvním roce a poté z pravidelného přeočkování v intervalech tři až pět let. Očkování proti chřipce se provádí každý rok, přičemž vakcíny se upravují dle aktuálně cirkulujících kmenů viru chřipky, aby byly co nejúčinnější. Jaké bude nejefektivnější schéma očkování proti onemocnění covid-19 se zatím stále zkoumá. Aby se zjistilo, zda bude stačit pouze už jen třetí dávka nebo bude třeba využít i další dávky přeočkování, bude nutné provést ještě řadu vědeckých studií a dále pečlivě sledovat vývoj buněčné i protilátkové imunity u očkovaných osob.

Samozřejmě k tomu, aby očkování proti onemocnění covid-19 bylo skutečnou Tečkou za všemi lockdowny, omezujícími opatřeními nebo rouškami, je třeba, aby se očkovalo co nejvíce lidí. Očkované osoby mají dle aktuálních dat nejen nižší pravděpodobnost, že se nakazí, ale dle epidemiologických šetření i významně nižší pravděpodobnost, že nakazí někoho dalšího.


PROČ SE S PŘEOČKOVÁNÍM NEČEKÁ AŽ NA DOSTUPNOST UPRAVENÉ VAKCÍNY?

Jelikož v tuto chvíli dochází opět k postupnému nárůstu počtu potvrzených případů a šíří se nové varianty koronaviru, lze očekávat další zhoršení epidemické situace v průběhu podzimu. Je proto potřeba udělat maximum zejména k ochraně nejohroženějších skupin obyvatel. Těmi jsou zejména starší osoby, osoby s poruchou imunity, ale také s různými chronickými nemocemi. Většina těchto osob z rizikových skupin byla očkována již na počátku roku 2021, tedy před více než půl rokem. Dá se tedy předpokládat, že u některých z nich došlo k poklesu ochrany po očkování a že by mohli být
v případě další vlny epidemie ohroženi onemocněním covid-19. Jelikož proočkovanost v ČR stále není dostatečně vysoká, je zde pořád velké množství osob, které mohou onemocnění šířit a nakazit i očkované osoby včetně osob z rizikových skupin. Aby k tomu nedocházelo, je potřeba ochranu po očkování posílit a to nejen u osob z rizikových skupin, ale i u zdravotníků, pracovníků v zařízeních sociální péče a všech dalších očkovaných osob, které projeví zájem o posílení své ochrany.


Zatím není jasné, kdy budou očkovací látky upravené k ochraně i proti novým variantám koronaviru v ČR k dispozici, pravděpodobně to nebude dříve, než po očekávané podzimní vlně. A protože již
v průběhu října začne v ČR narůstat počet osob, a to zejména z rizikových skupin, které byly očkovány před více než 8 měsíci, je pro jejich maximální možnou ochranu potřeba využít možností, které jsou aktuálně k dispozici. A tou je posilující dávka některou z mRNA vakcín Spikevax/Moderna, Comirnaty/Pfizer).


Jak se bude očkování vyvíjet dál, lze zatím jen velmi obtížně odhadnout. Pokud bude docházet k dalšímu šíření nových variant koronaviru, je možné, že bude v budoucnu potřeba i dalších dávek očkování, případně i upravenými očkovacími látkami. V tuto chvíli však pro odpověď na tuto otázku nejsou k dispozici dostatečná data.


PROČ JE NAJEDNOU MOŽNÉ OČKOVACÍ LÁTKY PŘI PŘEOČKOVÁNÍ KOMBINOVAT?

Informace o očkování se vyvíjejí v čase. Čím více máme zkušeností z očkování a čím více je očkovaných osob, které lze sledovat a průběžně vyšetřovat, tím více je dat, která lze využít v praxi. Očkovací látky, které byly postupně ve světě i v ČR vyvíjeny byly před svým uvedením na trh důkladně testovány. Každá farmaceutická firma samozřejmě testovala výhradně svou vlastní vyvíjenou vakcínu a na základě svého výzkumu nastavila co nejvhodnější očkovací schéma, které uvedla v souhrnu údajů o přípravku. Až postupem času, kdy již bylo k dispozici více vakcín, bylo možné zahájit studie zaměřené na jejich případnou kombinaci. Výsledky těchto studií začínají být postupně k dispozici. Nejvíc ideální k přeočkování se jeví tzv. mRNA vakcíny (Spikevax / Moderna, Comirnaty / Pfizer) a to jednak pro jejich vysokou účinnost, tak i pro jejich snazší možnost úpravy ve vztahu k novým variantám koronaviru. V tuto chvíli jsou tyto dvě vakcíny jediné povolené k přeočkování na základě mimořádného opatření MZ.

Možnost kombinace vakcín je možná i pro případ nerovnoměrné distribuce vakcín v ČR. Jedná se zejména o situace, kdy zájemce posilující očkovací dávku nemá v blízkosti svého bydliště očkovací místo, které nabízí očkovací látku, kterou byl původně očkován.

Pro základní očkování je však stále preferovanou variantou očkování stejnou vakcínou.


Publikováno 19. 10. 2021 17:39

Divadelní spolek Doveda Sloupnice - Legenda o zbloudilých duších

Datum konání: 23. 10. 2021 - 24. 10. 2021

Plakát_Doveda_Legenda_Online.jpgDivadelní spolek Doveda Sloupnice Vás zve na premiéru svého autorského muzikálu Legenda o zbloudilých duších.

V sobotu 23.10. v 19:30 h a v neděli 24.10. v 18 h v sokolovně.


Publikováno 15. 10. 2021 17:57

Nábor policistů Pardubického kraje

Policisté z Pardubického kraje hledají nové parťáky a nabízejí možnost přijít si vyzkoušet přijímací fyzické testy NA(ne)ČISTO. Přijďte se za námi podívat a zjistit, jakou máte kondičku! Kolegyně a kolegové vám rádi zodpoví vaše dotazy. Fyzické testy NA(ne)ČISTO budou probíhat v září a říjnu 2021 ve čtyřech městech Pardubického kraje a mimo fyzických testů se můžete něco dozvědět o policejní práci.

Leták 1Nábor PČR 1.jpg

Termíny a místa konání:

  1. 09. 2021SŠ automobilní Ústí nad Orlicí od 8.30 hod. /Dukelská 313, 562 01 Ústí nad Orlicí/
  2. 09. 2021SPŠ chemická Pardubice od 8.30 hod. /Poděbradská 94, 530 09 Pardubice/
  3. 10. 2021 Gymnázium Suv. řádu maltézských rytířů Skuteč od 8.30 hod. /Vítězslava Nováka 584, 539 73 Skuteč/
  4. 10. 2021 ISŠ Moravská Třebová od 8.30 hod. /Brněnská 1405, 571 01 Moravská Třebová/

    Na místě budeme určitě do 13 hodin. Zaregistrovat se můžete na e-mailu krpe.nabor@pcr.cz, předmět e-mailu - WORKSHOP, dále je potřeba uvést jméno a příjmení, telefonní číslo a termín, na který se hlásíte.
 

Co vás na workshopu čeká?
- jedna část přijímacího řízení k Policii ČR – FYZOTESTY (více informací na webu policie.cz)
- úspěšný účastník získá osvědčení, které je platné 1 rok a bude uznáno při přijímacím řízení do služebního poměru policisty
- dozvíte se něco o policejní službě přímo od policistů pořádkové, dopravní a cizinecké policie, kteří zodpoví veškeré vaše dotazy
- prohlédne si policejní techniku
- dozvíte se informace o přijímacím řízení a psychotestech

Co s sebou?
- občanský průkaz
- sportovní oblečení (v případě nepříznivého počasí boty do tělocvičny)
- jídlo a pití

Vše je ke stažení i na našich webových stránkách zde: https://www.policie.cz/clanek/krajske-reditelstvi-policie-pdk-informace-chcete-byt-jednim-z-nas.aspx

Ještě jednou Vám děkujeme za jakékoliv rozšíření informace mezi občany vaší obce.

S přáním pěkného dne,

mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ

tisková mluvčí krajského ředitelství

vedoucí OTP

 

tel.: +420 974 561 207

        +420 725 954 854

e-mail: marketa.janovska@pcr.cz  krpe.tisk@pcr.cz

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PARDUBICKÉHO KRAJE

Kancelář ředitele

Oddělení tisku a prevence

 

Na Spravedlnosti 2516

530 48  Pardubice


Publikováno 19. 8. 2021 21:48

Tradiční cyklojízda starostů členských obcí a příznivců našeho regionu

Datum konání: 3. 9. 2021

letákDen Regionu Orlicko - Třebovsko 2021

Tradiční cyklojízda starostů členských obcí
a příznivců našeho regionu


Start 13 hodin ,
Ustí nad Orlicí u Hernychovy vily
představení nových projektů a záměrů města


Zastávka 14 hodin v Česká Třebová, areál Peklák
prezentace nových singletracků


Cíl 17 hodin.
Řetůvka, Hospůdka na konci světa
občerstvení a koncert kapely Metaxa


Publikováno 19. 8. 2021 21:40

Loučení s létem v Dolní Sloupnici

V sobotu 28. 8. 2021 od 15 do 23 hodin hasiči z Dolní Sloupnice pořádají tradiční Loučení s létem. Proto neváhejte přijít do areálu dolní hasičárny.

Můžete se těšit na  dětské soutěže od 15:00 do 17:00, od 17:00 na pěnu, od 17:45 na loutkovou pohádku a od 19:00 na živou hudbu. Po celou dobu akce bude zajištěno občerstvení.

Doporučení pro rodiče: vezměte dětem náhradní oblečení a ručník.

 


Autor: DaM Publikováno 17. 8. 2021 21:33